Kącik Eltharisa

  Przemyślenia #2

Witam. Dzisiaj pomęczę was kolejną dawką przemyśleń. Mam nadzieję, że nikt nie ma mi tego za złe ;) Ogólnie inspiracją dla tego posta znowu były wydarzenia z ostatnich kilku dni. Jak się tego zbiera... Prócz przemyśleń jednak będzie też mała relacja z Microsoft Expert Summit, w którym miałem szansę (dużo powiedziane, ale o tym później) uczestniczyć. Żeby nie przedłużać wstępem, to od razu przejdę do rzeczy.

Czytaj więcej »

  Kilka przemyśleń na start i przywitanie

[parpad][b]Kilka słów wstępu.[/b][/parpad]

Jako że ja tu jestem raczej najmniej znany, to chyba powinienem się przywitać. Więc... W wielu kręgach nazywają mnie "Eltharis" (m.in. BSBNetwork, czy kilka innych miejsc). Student informatyki drugiego roku, osoba dość zafascynowana programowaniem z dość pozytywnym spojrzeniem na świat. Czasami niekulturalny, ale zazwyczaj miły człowiek, a przynajmniej mam taką nadzieję. Człowiek z uporem maniaka, który czasami nie wie, kiedy powiedzieć "dość".

Czytaj więcej »

Zmiana Perspektywy

  "Atramentowe Serce" Cornelia Funke

okładka

"Atramentowe Serce"

Jako pierwszą (żeby być w temacie kategorii do kwadratu) wybrałam książkę o książkach. : D Bywa, że jeszcze przed otwarciem książki wciąga sama okładka. Uważam, że w tym wypadku to prawda.

Czytaj więcej »

  Niebo

Zachód słońca  Jedno z moich najbardziej udanych zdjęć. Równie dobrze wygląda do góry nogami. :D    Cel

[center]Podobno wszystko na świecie ma cel. Nie zawsze. A przyczynę? Zawsze.[/center]

Przyczyną był melancholijny nastrój spowodowany spaniem do 10:00 i monotonia internetowego życia - tak, od czasu do czasu potrzebuję zrobić coś niecodziennego (np. miesiąc temu zaczęłam po roku przerwy grać w Taviana).

Blog żeby był dobry, powinien mieć cel, to znaczy w tym przypadku tematykę. A na tematykę nie miałam żadnego pomysłu, a dokładniej miałam ich za wiele. Wybrałam kilka kategorii, na temat których chcę dzielić się z Wami swoimi poglądami i mam nadzieję, że całość będzie się trzymać kupy.

Pragnę co jakiś czas "zapraszać" Gości - osoby dla mnie ważne, bliskie, interesujące. Na wstępie każdy będzie mógł wprowadzić jeden artykuł od siebie na dowolny temat z aktualnych kategorii. Jeśli wpis się spodoba i autor nie będzie miał nic przeciwko, zaproszę go do częstszych publikacji.

Purystą językowym nie jestem, ale też staram się nie popełniać błędów - literówki przypisujcie nadmiernej szybkości pisania.

Szukałam dobrej szaty graficznej i zauważyłam, że bambusowy las powoduje, że strona robi się taka... przytulna. ^_^

Mam nadzieję, że zapał szybko nie wygaśnie, a jeśli nawet - zapraszam każdego do komentowania wpisów lub pisania na forum (jeśli temat jakiegoś artykułu zainteresuje więcej osób to komentarze stają się niewygodne), bo Wasze słowa staną się moją motywacją do kontynuowania bloga. :-)

[size=15]Zapraszam do śledzenia! [b]Perspektywa[/b][/size]