Kategoria: "Świat"

Zadziwiające zdjęcia z całego świata

Luty 25th, 2014
[.frame][/.frame] Chciałabym Wam dzisiaj pokazać nieco zachwycających fotografii z różnych miejsc na świecie, przy których na pierwszy rzut oka można się zastanowić czy to przypadkiem nie fotomontaż lub screen z gry. Zapraszam! Á propos obrazka… więcej »

Nelson Mandela - wielki bohater czy terrorysta?

Grudzień 15th, 2013
Chyba każdy zna to nazwisko, szczególnie często wspominane w ostatnich tygodniach. Nigdy nie zainteresowałam się bliżej historią jego i jego kraju ponad to, co zostało opowiedziane w szkole czy w telewizji, jednak słuchanie odcinka pewnego podcastu… więcej »

Wakacje i lato

Maj 14th, 2013
   W tym roku wiosna zmieszała się z latem, już teraz zdarzają się temperatury do 30°C. Możecie się niepokoić czy taki system pór roku utrzyma się na dłużej. Nie sądzę, ponieważ takie "anomalie" zdarzały się już w przeszłości, nawet niedalekiej,… więcej »

Wyjazd

Kwiecień 10th, 2013
Znikam na kilka dni, od czwartku rano do niedzieli wieczorem. To krótki wyjazd ale kiedy wrócę obiecuję dodać przynajmniej 2 nowe wpisy, które zawczasu przygotuję tradycyjnie, aby potem tylko przepisać tutaj. I... Chciałabym spróbować przygotować wpis… więcej »

Globalne ocieplenie czy ochłodzenie?

Kwiecień 6th, 2013
Siedzę sobie w domu, patrzę przez okno i zastanawiam się czy to na pewno kwiecień. Ale zaraz, zaraz... To przecież oznacza, że pokonaliśmy globalne ocieplenie. To oznacza, że te 900 miliardów nie zostało roztrwonionych. Szybko łapię za pilota i… więcej »