Kategoria: "Pasje"

Języki obce

Sierpień 23rd, 2013
Nauka języków obcych jest prawie tak stara jak same języki. Od dawna ludzie próbują przełamywać bariery między narodami ucząc się obcej mowy. Dziś prawie każdy człowiek >50 zna przynajmniej 1 język obcy, choć w poszczególnych rejonach świata różne… więcej »

Pisane po nocy

Lipiec 27th, 2013
Noc to taka miła pora... dnia. Jest tak cicho, jakbyś był sam na świecie, choć wiesz, że w pobliżu ktoś śpi. Ja, kiedy siedzę po nocy (i jeszcze jeśli robię coś konstruktywnego) to mam wrażenie, jakbym w jakiś sposób wyprzedzała, tych co śpią. Nie wiem… więcej »

LD, świadome sny, oneironautyka

Lipiec 25th, 2013
Każdy z nas ma sny. Nawet jeśli ich nie pamiętamy, nawiedza nas każdej nocy nawet kilka. Niektórzy pamiętają całą "fabułę" inni tylko pojedyncze obrazy i uczucia Pewnie wielu z Was miało choć raz myśl, że na sen TRACIMY bardzo dużą część życia.… więcej »

Wspinaczka - sport i pasja dla wytrwałych

Kwiecień 23rd, 2013
Dzisiaj opowiem wam o pięknym sporcie jakim jest wspinaczka, lecz nie wysokogórska z mnóstwem niezbędnego sprzętu, a taka w skałach, gdzie polegasz przede wszystkim na własnych rękach i nogach. Jest to pasja na równi u mnie ważna z Nartami. Na ścianie… więcej »

Świat z perspektywy jeźdźca wygląda piękniej

Kwiecień 13th, 2013
Cóż, pod nieobecność głównej redaktorki blogu, pisanie artykułów w ten weekend przypadło mi. ;) Chciałbym napisać o mojej pasji, którą w tym tygodniu w końcu udało mi się zrealizować w praktyce - o jeździe na koniu. Zacznę może od tego, że zapisać się… więcej »